Dom Tymczasowy

dt2 Dom Tymczasowy jest rodzajem działalności charytatywnej, polegającej na zapewnieniu domowej opieki zwierzętom ze schronisk. Trafiają do nas zwierzęta skrzywdzone, które nie są w stanie znieść pobytu w schronisku. W naszym domu odzyskują zaufanie do ludzi, uczą się funkcjonować w rodzinie, wśród dzieci i innych zwierząt. Przechodzą podstawowe szkolenie. Pracujemy nad eliminacją nieprawidłowych zachowań – lęku, dominacji, agresji, zaborczości. Po kilkumiesięcznej resocjalizacji zwierzęta znajdują swoje domy i kochających właścicieli.

Współpracujemy z Fundacją Adopcje Malamutów i właśnie dla ich podopiecznych tworzymy Dom Tymczasowy. Oprócz psów z Fundacji w naszym domu mieszkają nasze własne zwierzęta.

 
Nasi podopieczni
Fraya_mala

FREYA

Freya to niewielka, nieśmiała suczka rasy Alaskan Malamut. Trafiła do nas ze schroniska. Freya to pies idealny: łagodna, delikatna, zawsze ustępuje pierwszeństwa ludziom i psom. Szybko okazało się, że jej stan zdrowia wymaga szczególnej uwagi. (Więcej o Frei...)

Aika200x200

AIKA (BONI)

Aika jest przepiękną, młodą suczką Alaskan Malamut. Trafiła do nas ze schroniska. Była niewysterylizowana, zaniedbana, wychudzona. Szczęśliwie, po kilku tygodniach do Fundacji zgłosili się prawowici właściciele Aiki (naprawdę na imię jej Boni) i pies mógł powrócić do swojego domu.  (Więcej o Aice...)

nuka200x200

NUKA

Nuka to suczka, mieszaniec Alaskan Malamut i Sibarian Husky. Jest maleńka i delikatna. Jest też najbardziej skrzywdzonym stworzeniem jakie mieszkało kiedykolwiek w naszym domu (więcej o Nuce...)

 

luna_mala LUNA

Luna to mieszaniec Siberian Husky i Alaskan Malamut. Trafiła do nas, zabrana z domu gdzie nie dało się jej zapewnić normalnych warunków życia i ruchu niezbędnego tej rasie. Trzymana na łańcuchu lub zamykana w kojcu, zaczęła popadać w depresję. Całymi dniami wyła, nie chciała jeść, chciała umrzeć... (więcej o  Lunie...)

inusia_mala INKA

Inka, to młoda suczka, która trafiła do nas skrajnie wyczerpana i niedożywiona. Była tak wychudzona, że baliśmy się, że nie przeżyje (więcej o Ince...)

   
 
Kadra dydaktyczna
raptor_male szarak_mala nikita_mala
RAPTOR SZARAK NIKITA
Raptor jest psem rasy Alaskan Malamut. Jest z nami od szczenięcia. To duży, dumny samiec, który budzi szacunek zarówno zwierząt jak i ludzi. Nieprzerwanie dostarcza nam radości i powodów do śmiechu, a jego nieposkromiona wyobraźnia często przewyższała naszą. Raptor jest naszą prawą ręką w procesie resocjalizacji zwierząt, które trafiają do nas pod Tymczasową Opiekę. Szarak to szylkretowa kotka rasy Syberyjskiej. Płochliwa, wrażliwa, lubi przytulanie i głaskanie. Zawsze skromna, cicha, gotowa do ustępstw, budzi w nasz najtkliwsze, opiekuńcze uczucia. Ze względu na jej delikatny charakter, jej kontakty z psami „tymczasowymi” są nadzorowane. Zaufanie Szaruni jest dla nas sygnałem, że pies nauczył się nienagannych manier.

Nikita jest kotką rasy Syberyjskiej. Ma silny charakter i naturę pirata. Bez względu na to, czy chodzi o pory karmienia, czy o to, kto ile zajmuje miejsca w łóżku, zawsze to ona dyktuje warunki. W przypadkach niesubordynacji nie waha się użyć morderczych szponów. To właśnie tej tajnej broni, używanej bez skrupułów, zawdzięcza respekt, jakim darzy się Ojca Chrzestnego...